Куди влаштуватися в Європі без знання іноземної мови?

Работа в Европе без знания языка. Статья. фото

Робота за кордоном – відмінний спосіб отримати новий досвід, поліпшити матеріальний стан, розширити кругозір. При цьому багато українців не розглядають можливість працевлаштування в країнах Європи через мовний бар’єр. Наскільки можлива робота без знання мови – спробуємо розібратися в цьому питанні детальніше.

За даними інтернет-видання education.24tv в Україні англійською володіють приблизно 7% населення. Близько 18% знають його на рівні вище середнього.

У Європі справи з іноземними мовами йдуть інакше. Якщо, наприклад, випускнику австрійської школи поставити питання про фільми або подорожі, він вільно може порозумітися англійською. Наш одинадцятикласник навряд чи зможе швидко заговорити. Швидше за все, буде довго й болісно підбирати слова, згадувати граматичні конструкції. В чому причина? У різниці інтелекту? Зовсім ні. Просто в Західній Європі англійська щільно інтегрована в повсякденне життя. А у нас так не заведено.

Звичайно, знання іноземної мови – це ключова компетенція для успішної реалізації своїх можливостей за кордоном. При цьому «в пошані» не тільки англійська. Часто роботодавці вказують у своїх вакансіях, що знання польської, німецької, французької або італійської буде перевагою.

В Україні англійською непогано володіють IT-фахівці, але вони й тут популярні. Знайти високооплачувану роботу у сфері комп’ютерних технологій – не проблема. А ось наскільки для середньостатистичного українця реально виїхати за кордон працювати без знання мови?

На які види праці можна розраховувати?

Знання англійської або іншої мови істотно підвищують шанси офіційного працевлаштування за кордоном. При цьому можна знайти більш високооплачувану роботу. Але не варто впадати у відчай. Якщо бажання працювати є, можна знайти легальні вакансії за кордоном без знання мови. Як правило, це сезонна й низькооплачувана робота, де потрібні мінімальні мовні навички.

Головне, убезпечити себе від шахрайських схем і різних неприємностей. Для цього потрібно відповідально підійти до вибору агентства, яке візьме на себе паперову тяганину й офіційне оформлення на роботу за кордоном. Візьміть до уваги деякі важливі рекомендації:

  • По-перше, не варто відразу розпорошуватися на всі європейські країни. Виберіть для себе 2-3 держави, куди б ви хотіли відправитися, і підбирайте вакансії там.
  • По-друге, адекватно оцінюйте свої професійні навички, а також можливості офіційного працевлаштування. Наприклад, навіть висококваліфікованим претендентам з країн СНД не так просто отримати робочу візу в Англії.
  • По-третє, оптимальний вибір для українця без знання мови – це країни, які знаходяться близько до України в географічному плані. Можна спробувати реалізувати себе в Польщі або в Чехії.

Легальна робота за кордоном без знання мови – варіанти

Перш ніж вирушити до Європи на пошуки роботи, потрібно якомога більше дізнатися про обрану країну. Почитати відгуки на форумах, вивчити культурну й економічну ситуацію. Це допоможе швидше адаптуватися до життя за кордоном в період трудової зайнятості.

Щоб працювати офіційно на території ЄС, потрібно оформляти робочу візу. Робота за туристичною чи гостьовою візою заборонена. Тому якщо хочете уникнути проблем, не варто ризикувати. Випадків, коли роботодавці не оплачували найману працю або нелегальних працівників депортували з країни – маса. Які ж можливі варіанти?

В першу чергу потрібно шукати сезонну роботу за кордоном без знання мови. Зазвичай це вакансії серед будівельних спеціальностей. Також в різних країнах потрібні працівники зі збору врожаю, і люди для роботи на фермах. Зазвичай українці розглядають такі країни.

Польща

Робота тут приваблива тим, що країна розташована недалеко від України. До того ж навіть без знання мови зрозуміти, про що говорить польський роботодавець, нескладно. Некваліфіковані працівники потрібні в сезон збору фруктів і овочів. В середньому платять 13-22 злотих за годину. Також потрібні пакувальники на фабрики, склади інтернет-магазинів. Після того як Польща увійшла в ЄС, поляки масово емігрують до країн Західної Європи, тому тут спостерігається дефіцит робочої сили

Словаччина

Приваблива країна в плані працевлаштування. Без знання словацької тут можна влаштуватися посудомийником, садівником, доглядальницею, нянею. Багато вакансій в будівельній і агропромисловій сферах. Некваліфікована праця низькооплачувана. Максимум, що можна заробити – близько 1000 євро на місяць.

Чехія

Непоганий варіант як старт для трудового мігранта. Територіальна близькість, а також схожий менталітет роблять країну привабливою для здобувачів з України. У Чехії мінімальний рівень безробіття, при цьому відчувається брак «робочих» рук. Якщо вас цікавить робота кухарем за кордоном без знання мови – спробуйте пошукати вакансії в Чехії. Також тут потрібні водії, підсобні працівники на будівництві, офіціанти, доглядальниці. Чехи лояльно відносяться до незнання мови мігрантами. Заробітна плата у таких співробітників не більше 10-12 тис. крон, що в гривнях ненабагато більше.

Німеччина

Роботу в Німеччині для українців без знання мови знайти непросто. Потрібно розуміти, що якщо роботодавець не вказує в вакансії володіння німецькою, то спілкуватися в магазинах, аптеках, в громадському транспорті все ж доведеться. Здобувачі можуть знайти сезонну роботу по збору врожаю, вакансії в аграрному секторі. Жінки можуть спробувати знайти посаду няні або доглядальниці за літньою людиною. Для чоловіків є будівельні вакансії (арматурники, плиточники, маляри, гіпсокартонщики), потрібні різноробочі. Тим, у кого немає досвіду закордонного працевлаштування, найкраще шукати сезонну роботу в Німеччині без знання мови.

Австрія

Ринок праці тут доступний не всім претендентам. Висококваліфікованим працівникам (IT-, банківським і фінансовим спеціалістам) знання мови необхідне обов’язково. При цьому конкуренція досить висока. А ось в технічних працівників гостро відчувається брак, тому деякі роботодавці готові брати найманих працівників без знання мови. В Австрії дуже потрібні токарі, фрезерувальники, інженери-електрики. Важливо розуміти, що мігранти, які знають австрійську та англійську, можуть розраховувати на мінімальну оплату праці. Це близько 1200 євро на місяць. У гривнях ця сума здається прийнятною для багатьох претендентів, проте в Австрії цього ледве вистачить на проживання та харчування.

Катерина М. з Рівного розповідає:

Я працювала в Чехії на шоколадній фабриці. Житло надали – кімната хостельного типу. Оплата 14 злотих на годину. Потрібно було упаковувати готову продукцію, стежити за відсутністю браку. В цілому я не шкодую, хоча спочатку було непросто пристосуватися.

Артем К. з Полтави ділиться:

Минулого літа працював на збиранні яблук в Польщі. Я студент і для мене це відмінна можливість заробити. Не буду хвалитися, але за два місяці я заробив 2000 євро. Умови проживання цілком прийнятні, харчування – норм.

Як бачите, робота за кордоном без знання мови – цілком реальна перспектива. Головне, оцінити свої можливості, щоб очікування себе виправдали. Звертайтеся до фахівців агентства Eurojob – тут вам допоможуть з офіційним працевлаштуванням в будь-якій країні Європи.