Безкоштовні вакансії. Частина 2: як не попастися шахраям при пошуку роботи за кордоном

Мощенники в трудоустройстве за границей. Статья. фото

Чим більше і частіше жителі СНД шукають роботу за кордоном, тим сильніше активізуються шахраї, готові піти на будь-які хитрощі, щоб наживитися на претендентах. «Обізнаний – значить озброєний» – вважаємо ми, тому вирішили вам розповісти про те, як розпізнати аферистів і не попастися на їх вудку.

Як працюють аферисти з працевлаштування?

Вакансії шахраїв складно відрізнити відразу від реальних. Вже мало оголошень роботи з захмарними цифрами зарплат “для всіх і вся”. Майже ніхто не пише безпосередньо «платні вакансії». Але виманювання грошей починають здалеку. Пишуть «безкоштовна вакансія», але потім з’ясовується, що потрібно заплатити за документи, трансфери та інше. Як то кажуть, вам згодовують слона по шматочках.

Так само працюють й посередники, які не працюють безпосередньо з роботодавцями, а просто використовують інформацію офіційних компаній для продажу їх вакансій.

Варто сказати, що офіційні роботодавці не беруть гроші за трансфер! У 80% випадків роботодавець оплачує або компенсує трансфер після прибуття працівника або організовує безкоштовний приїзд.

Друга категорія шахраїв серйозніша і більш небезпечна.

Їх складно знайти, їм не потрібен офіс, а досить лише мати навички переконання. Багато з них знаходяться в місцях позбавлення волі, вже нічим не ризикуючи, вони виманюють у наївних здобувачів сотні і навіть тисячі євро.

Такі аферисти-роботодавці продають вакансії в Німеччині, Норвегії, Франції з зарплатою 3500-5000 євро і більше. Варто сказати, що це дуже висока з/п навіть для жителів Європи. Розраховані такі оголошення в основному на мрійників, але ми вам настійно рекомендуємо підключати логіку, здоровий глузд і холодний розрахунок. Дані про реальні рівні зарплат в країнах ЄС легко знайти в інтернеті.

В результаті такого спілкування з досвідченим аферистом у вас можуть виманити 500-1000 євро, і навіть більше.

Що робити?

  • Ніколи і нікому не відправляйте оплату за пошук роботи, консультації, бронь, трансфери, візові документи і т.п.
  • Уточніть назву компанії і реквізити.
  • Перевірте на сайті компанії наявність номера телефону, з якого вам дзвонять або зв’яжіться по офіційним контактам з компанією для ідентифікації людини, яка представилася її співробітником.
  • Перервіть підозрілу телефонну розмову і перевірте номер в Google – цілком можливо номер вже «засвітився» як шахрайський.

Компанія Eurojob відгуки: які з них реальні?

Часто шахраї використовують в оголошеннях наш сайт, логотип, представляються співробітниками Eurojob. Те, що людина назвала себе співробітником Евроджоб, ще нічого не означає.

Обов’язково перевірте телефон співробітника, з яким ви спілкуєтеся!

  • Нагадуємо, що наш єдиний сайт eurojob.ua.
  • Наша юридична особа ТОВ «Рітейлс Груп».
  • Наші телефони +38 (098) 565 1 565, +38 (097) 301 04 04, та +38(073)301 04 04.
  • Всі наші e-mail адреси знаходяться на корпоративному домені, тобто закінчуються на @eurojob.ua Наші співробітники не ведуть листування з особистих безкоштовних електронних пошт.
  • Намагайтеся не залишати свої контакти відкрито, наприклад у коментарях під рекламою в соц.мережах. Ваш контакт може побачити шахрай або продавець вакансій/документів та представитися від нашого імені. Передавайте свої контакти тільки через наш сайт, через месенджери або особисті повідомлення на сторінці компанії в соц мережі.

Вся юридична інформація про ТОВ «Рітейлс Груп» ТМ Eurojob є у відкритому доступі.

Якщо ви знайшли негативний відгук про Eurojob, то потрібно розібратися, хто його написав і про кого. Відгуки можуть писати конкуренти або здобувачі, які попалися на вудку шахраїв, які працюють від нашого імені.

Увага!

Eurojob пропонує тільки безкоштовні вакансії.
Eurojob не займається сірими схемами з польськими та іншими документами.
Eurojob Не бере гроші за трансфер і т.п.

Якщо інформація в відгуках про вакансії від Евроджоб не відповідає перерахованої вище, значить, відгук написаний не про нас.

Чи застраховані агентства з працевлаштування від шахраїв-роботодавців

Довіряй але перевіряй! Таким принципом ми керуємося навіть при роботі з європейськими партнерами.

Історія з нашого досвіду:

Близько 6 років тому один житель Литви купив норвезьку будівельну компанію, приїхав в Україну і видав себе за громадянина Норвегії. В Україні він почав набирати співробітників для побудови модульних споруд в Норвегії. Звичайно ж зарплата пропонувалася хороша, досвід не був потрібен, і робота була для всіх – чоловіків і жінок. При цьому він просив по 500 євро на трансфер. Ми про нього дізналися від колег з іншого великого агентства. Вони з ним підписали контракт і почали збирати гроші за трансфер з людей і перераховувати йому. Активно підключилися посередники «продавці вакансій», які брали зверху ще 500-2000 євро з людини, вірячи в реальність вакансії. У підсумку, через кілька місяців, постійно майстерно відтягуючи час виїзду першої групи людей до Норвегії, цей фейковий роботодавець пропав. І хоч агентство тоді перевірило його прізвище в установчих документах і давнє існування фірми, цього було недостатньо. Сотні людей залишилися без грошей, і поліція з Інтерполом донині не може знайти цього афериста.

Що нам дала ця ситуація:

Зараз ми ретельно перевіряємо роботодавців. Не тільки документи компанії, але і її засновників, дату заснування, історію зміни документів, фінансові обороти і інше. В результаті і ми, і наші претенденти впевнені в сумлінності та легальності роботодавця.

Які схеми пропонують аферисти з працевлаштування?

Досить часто недобросовісні посередники вмовляють на безкоштовні вакансії в Європі з оплатою за сумнівні або навіть підроблені документи. Наприклад, замість легального працевлаштування за робочою візою пропонують оформити польські листи відрядження для роботи за межами Польщі, або взагалі роблять підроблені ID карти громадян ЄС.

Якщо ви думаєте, погоджуватися на такі умови чи ні, згадайте, що:

  1. Це великий ризик і навіть кримінал.
  2. Людина, яка працює нелегально, ніяк не захищена.
  3. В результаті все може закінчитися депортацією, кримінальною справою і закритим в’їздом в ЄС на 5-10 років або назавжди.
  4. Польський відрядний лист не дає права на довгострокову роботу в ЄС за межами Польщі. Працівник повинен працювати в Польщі більшу частину часу, ніж у відрядженні. Часто ці терміни і документи перевіряються, і горе-працівники депортуються із забороною в’їзду в ЄС.

Мета аферистів і подібних посередників з сірими і чорними схемами працевлаштування – не допомогти вам знайти надійну роботу за кордоном, а заробити самим. Буває, що умови праці не такі, як обіцяють. Замість нормованого графіка – важка праця. Люди недовго витримують на таких роботах і йдуть. Замість них приходять нові, і на цьому потоці людей посередники і заробляють.

На доказ цього – тисячі відгуків людей, обдурених порожніми обіцянками нелегальних роботодавців і посередників.

Пам’ятайте! Тільки якщо ви працюєте легально, ви повністю захищені законом і можете звернутися в поліцію, якщо вам не дали зарплату, вас дискримінували або обмежили ваші права тощо.

Компанія Eurojob надає тільки легальні послуги за офіційним працевлаштуванням на роботу в Європі і ще раз нагадує: будьте уважні і перевіряйте контакти та реквізити менеджерів, які спілкуються від імені нашої компанії.

З одного боку, нам приємно що наша торгова марка і сайт Eurojob настільки популярні, що ними вже прикриваються шахраї і продавці вакансій. Але з іншого боку, ми бачимо нашу «підмочену репутацію» в мережі інтернет у вигляді поганих відгуків, від людей, яких образили шахраї використовуючи нашу назву і сайт.

Якщо ви спілкуєтеся з співробітником Eurojob не полінуйтеся уточнити його реквізити на нашому сайті. Зрештою – ви можете написати нам або зателефонувати за вказаними на сайті телефонами і з’ясувати чи є у нас такий співробітник. Будьте уважні, не дайте себе обдурити!

Читайте першу частину статті: Чи бувають хороші безкоштовні вакансії? (Як уберегтися від шахраїв) Частина 1.